Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου 2011

Νίκη με ανατροπή! Μαρκόπουλο-Παναθηναϊκός 1-3

Σημαντική νίκη εν όψει της συνέχειας του πρωταθλήματος, πήρε ο Παναθηναϊκός, ο οποίος επικράτησε στο Μαρκόπουλο της τοπικής ομάδας με 3-1 σετ...
Οι "πράσινες" ξεκίνησαν το παιχνίδι νωθρά, πιθανότατα επηρεασμένες από την ήττα στο ντέρμπι με την ΑΕΚ και αυτό είχε ως αποτέλεμα μετά το αρχικό 10-10 να είναι εκτός τόπου και χρόνου και να χάσουν το πρώτο σετ με χαρακτηριστική ευκολία (25-17)... Στη συνέχεια όμως άρχισαν να βρίσκουν ρυθμό, έτσι στο δεύτερο σετ, αφού προηγήθηκαν αρχικά με 22-18 και έπειτα με 24-21, τελικά το κατέκτησαν με 25-27 και ισοφάρισαν το ματς σε 1-1.
Από τη στιγμή αυτή και έπειτα ο Παναθηναϊκός είχε το πάνω χέρι στο παιχνίδι και αυτό φάνηκε άμεσα... Στο τρίτο σετ οι "πράσινες" επέβαλαν από την αρχή το ρυθμό τους και το κατέκτησαν εν τέλει με 20-25, ενώ στο τέταρτο και τελευταίο σετ η απέλπιδα προσπάθεια του Μαρκόπουλου να γυρίσει το παιχνίδι δεν πέτυχε και ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 22-25...
Εξαιρετική παρουσία είχαν στο γήπεδο οι περίπου 150 φίλοι του Παναθηναϊκού, οι οποίοι δεν έπαψαν να ενισχύουν το τριφύλλι ούτε δευτερόλεπτο!