Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2011

Οι πρωταθλήτριες είναι εδώ! Παναθηναϊκός-Ηρακλής 3-0

Με τρομερή άνεση ο Παναθηναϊκός σκόρπισε στο Μετς στους πέντε ανέμους τον Ηρακλή, κερδίζοντας τον με 3-0 σετ..! Οι "πράσινες" χωρίς την Μανωλίνα Κωνσταντίνου και με πάρα πολλές αλλαγές στη σύνθεση τους πέρασαν ένα ευχάριστο απόγευμα απέναντι στον "Γηραιό", του οποίου και επικράτησαν με ευκολία...
Οι παίκτριες του Παναθηναϊκού με πίεση στο σερβίς, καλές υποδοχές και δυνατά χτυπήματα στην επίθεση κυριάρχησαν και στα τρία σετ, τα οποία κατέκτησαν 25-16, 25-17 και 25-13 αντίστοιχα... Ευχάριστη έκπληξη του αγώνα αποτελεί το γεγονός ότι ο Σπύρος Χουντουμάδης χρησιμοποίησε στον αγωνιστικό χώρο τις Μικρουδάκη, Τσατσούρη και Γεωργίου, αποδεικνύοντας ότι εμπιστεύεται το "νέο" αίμα του συλλόγου..!
Τέλος πρέπει να αναφερθεί ότι αυτή είναι η δεύτερη συνεχόμενη νίκη του Παναθηναϊκού μετά την ήττα από την ΑΕΚ, πράγμα που αποδεικνύει ότι οι πρωταθλήτριες έχουν ξαναβρει τον καλό τους εαυτό...